ID: #9661

Aditiv Pastrues Start-stop Me Benzine 200ml Stp® 74200en En32a

9,50
Përfshirë TVSH

Sasia
Stok i mjaftueshëm
Transporti
Dorzimi Brenda 2 ditë pune
Posta Në çdo blerje mbi 15€, posta falas!
Blej tani

Keni pyetje rreth produktit?

+383 49 974 002

Përshkrim

Petrol Start-stop është një sistem që ndërpret një motor benzine ose naftë kur makina është e palëvizshme, në mënyrë që të reduktojë konsumin e karburantit dhe emetimet. Kur frena lirohet, ose tufa është e kyçur dhe shoferi është gati të lëvizë përsëri, motori ndizet.; Një makinë normale pa start-stop automatik mund të pritet të kalojë deri në 50,000 ngjarje start-stop gjatë jetës së saj. Megjithatë, me aktivizimin automatik të start-stop sa herë që makina ndalon, shifra rritet në mënyrë dramatike. Reperkusioni i kësaj është se teknologjia e motorit start-stop është më e ndjeshme ndaj grumbullimit të depozitave. Pasi të jenë grumbulluar depozita në sistemin e marrjes së karburantit, pronari/drejtuesi i një automjeti me motor start-stop do të përjetojë; humbja e energjisë, problemet e drejtimit dhe emetimet e shkarkimeve. Pastrues motori me benzinë Start-Stop, i formuluar posaçërisht për të ndihmuar motorët start-stop të funksionojnë më mirë për më gjatë, pastron dhe mbron pjesët kryesore të motorit, e mban sistemin e marrjes së karburantit të pastër, ndihmon në kursimin e karburantit dhe reduktimin e emetimeve.

Informacion shtesë

Brendi

STP

Nënkategoria

ADITIVA

Grupi

AUTO

Ju gjithashtu mund të pëlqeni