ID: #1774

Silikon Diktungave I Kuq (K) 11-ab

2,00
Përfshirë TVSH

Sasia
Stok i mjaftueshëm
Transporti
Dorzimi Brenda 2 ditë pune
Posta Në çdo blerje mbi 15€, posta falas!
Blej tani

Keni pyetje rreth produktit?

+383 49 974 002

Përshkrim

Ky izolues i guarnicionit rtv me temperaturë të lartë është projektuar për t’i bërë ballë kushteve të vështira të mjediseve industriale, duke e bërë atë të përsosur për aplikime të rënda. I reziston vajit, ujit, kundër ngrirjes dhe lëngut të transmisionit.

I fortë dhe fleksibël – Pasi të thahet, prodhuesi i guarnicioneve silikoni ABRO formon një vulë që i reziston plasaritjes, tkurrjes dhe migrimit të shkaktuar nga ciklimi termik, dridhja dhe tkurrja.

Shërohet shpejt – Me një formulë me ngurtësim të shpejtë, ky ngjitës silikoni rtv është i lehtë për t’u përdorur dhe formohet shpejt në çdo formë, duke i bërë guarnicionet e forta dhe të rezistueshme në çast. Zëvendëson shumicën e guarnicioneve të prera.

Mbytës shumëfunksional i guarnicionit – I shkëlqyeshëm për mbylljen e mbulesave të valvulave, kolektorëve të marrjes, fllanxhave të pompës së vajit, enëve të transmisionit, pompave të ujit dhe më shumë.

Deri në 650°F (343°C) – Rezistencë ndaj temperaturës së lartë deri në 650°F (343°C), duke e bërë atë ideal për përdorim në automobila, industriale dhe aplikime të tjera me nxehtësi të lartë.

Informacion shtesë

Nënkategoria

VEGLA

Grupi

AUTO

Brendi

ABRO

Ju gjithashtu mund të pëlqeni